top of page

Svet je modrý ako pomaranč

ivka_portret1.jpg

Volám sa Ivka Jackuliaková a otváram pre vás svoju 13. komnatu...

Modrý pomaranč je UNIKÁT, taký, ktorý si musíte sami vytvoriť. A taká je aj každá žena... unikátna, jedinečná, taká ktorá by mala všetkým naokolo ukázať, kto je, čím je, čo jej duša cíti. Nepodliehať tlaku okolia, normám a pravidlám.

Žena je najkrajšou v akomkoľvek veku. Keď je predovšetkým sama sebou, vie prijať samu seba, vie sa odovzdať tomu, koho miluje, tomu, čo miluje, je otvorená životu a tomu, čo príde. Je originálna. Je jemná, ženská, dôstojná. Keď žena prijme samu seba takú, aká je, keď nepodlieha ničomu, čo by ju obmedzovalo, keď sa nesnaží  vyrovnať svojim mužským protikladom.

Áno, muži v našom živote... takí silní a súčasne takí citliví. Čím ďalej, tým viac očakávajú od nás prejavy ženskosti, ktoré sa z našich životov niekam vytrácajú. V dnešnej dobe, v čase 21. storočia sa akoby vytráca všetka tá ženskosť, na ktorú boli muži stáročia zvyknutí. Zvyknutí na krásne šaty, ktoré zahaľovali našu krásu, vyzdvihovali naše krivky a hlavne dávali priestor ich fantázii. 21. storočie všetko potláča.

Dievčatá, ženy... väčšinou sa obliekame uniformovane – módne rifle, tričká... Aleeee, samozrejme, je to rýchle a pohodlné. A pritom v sebe zabíjame ženskosť, po ktorej muži tak túžia, čím ich od seba vzďaľujeme a pritom tak veľmi, veľmi túžime, aby nás obdivovali... aj keď si to nechceme priznať.

​Takže všetko, čo tvorím, vytváram, vymýšľam a v hlave spriadam a snívam, je o tom, aby sa každá žena cítila krásna, spokojná a predovšetkým milovaná...

bottom of page